سخنرانی قائم‌مقام مدیرعامل شرکت طرح‌و‌توسعه حصین‌ایمن در اولین همایش ملی امنیت سامانه‌های هوشمند همراه

سخنرانی قائم‌مقام مدیرعامل شرکت طرح‌و‌توسعه حصین‌ایمن در اولین همایش ملی امنیت سامانه‌های هوشمند همراه

همایش ملی امنیت سامانه‌های هوشمند همراه، به میزبانی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) در تاریخ ۲۲-۲۳ تیرماه ۱۳۹۵ برگزار می‌شود.
در دومین روز از این همایش آقای محمدمهدی بهرامی، قائم مقام مدیرعامل شرکت طرح و توسعه حصین ایمن در خصوص «پایش امنیت در اپراتور موبایل» سخنرانی می‌کنند.

در ادامه سرفصل موضوعات این سخنرانی و چکیده ای از آن آمده است؛
• بررسی اجمالی اجزای شبکه موبایل
• بررسی تهدیدهای موجود در حوزه شبکه‌های موبایل
• بررسی نمونه ای از حمله‌های صورت گرفته
• راهکارهای دفاع دربرابر حمله‌های رایج مبتنی بر راهکار Secure USSD و خدمات *MSSP
چکیده:
کسب و کارهای مبتنی بر شبکه‌های موبایل با سرعت بالایی در حال رشد هستند. با ظهور گوشی‌های هوشمند و اضافه شدن خدمات و محصول‌های مبتنی بر این گوشی‌ها و شبکه‌های نسل‌های ۳، ۴ و ۵، به تناسب افزایش استفاده ی کاربران از گوشی‌های هوشمند، تهدیدهای متوجه این حوزه از حیث تنوع و ریسک، افزایش قابل توجهی داشته اند. در این ارائه ابتدا با بررسی اجمالی اجزاء شبکه ی موبایل، آشنایی کلی نسبت به پیکره بندی یک شبکه ی موبایل حاصل می‌شود و با بررسی نمونه ای از تهدیدهای موجود و تحلیل بعضی حمله‌های انجام شده، دو راه دفاع دربرابر این حمله‌ها مبتنی بر خدمات MSSP و راهکار Secure USSD ارائه خواهد شد.

لازم به ذکر است این همایش در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) واقع در انتهای خیابان کارگر شمالی برگزار می‌شود و زمان این سخنرانی ساعت ۱۵- ۱۵:۴۵ روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *