درباره حصین

هر ساله جوانان زیادی وارد بهترین دانشگاه‌های کشور می‌شوند اما فقط بخشی از آن‌ها پس از تحصیلات دانشگاهی اقدام به راه‌اندازی کسب‌وکار گروهی می‌کنند و دغدغه کارآفرینی دارند. از همین بخش هم تنها قسمت کوچکی موفق می‌شوند که چندین سال، کسب‌وکار خود را رشد و توسعه دهند یا حتی آن را سر پا نگه دارند. سالانه استارت‌آپ‌های فراوانی در دنیا توسط جوانانی که ایده‌های بلندپروازانه دارند راه‌اندازی می‌شود؛ از این تعداد فقط ۲۰ درصد از آن‌ها ٥ سال دوام می‌آورند و از همین درصد کم هم فقط و فقط ۴۰ درصد بیش از ۱۰ سال عمر می‌کنند و تبدیل به شرکت‌هایی موفق و تأثیرگذار در حوزه کاریشان می‌شوند.
در سال ۸۲ تعدادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف که از اعضای باشگاه دانش‌پژوهان جوان بودند تصمیم گرفتند بر خلاف جریان مهاجرتی شنا کنند که آن روزها داشت شدت می‌گرفت. آن‌ها رؤیای راه‌اندازی یک مجموعه فناوری بزرگ و بین‌المللی را در سر داشتند که با دستان خودشان شکل دهند و کاری کنند تا آن دسته از دوستانشان هم که با موج خروج از کشور رفته بودند، ترغیب به بازگشت شوند.
در سال ۸۳ با ثبت شرکت فن‌آفرین حصین قشم اولین گام برداشته شد. تیم سه نفره تبدیل به گروهی شش نفره شد. هرچند بسیار سخت اما توانست به تدریج شایستگی خود را به باتجربه‌ترها ثابت کند. برای انجام دادن کارهای بزرگ نیاز به آدم‌هایی با فکرها و آرزوهای بزرگ هست و تیم حصین خیلی خوب می‌دانست که مهمترین سرمایه‌ای که باید برای اندوختن آن هر چه بیشتر تلاش کند سرمایه انسانی است. کم‌کم افرادی که آن‌ها هم فکرها و آرزوهایی برای ساختن در سر داشتند به حصین اضافه شدند و هرکدام با خود تحفه‌ای آوردند. آن‌ها توانستند جزو ۸ درصدی باشند که نه تنها طی گذر ۱۰ سال باقی بمانند، بلکه هر روز توسعه و رشد بیشتری به کسب و کار خود بدهند. خانواده حصین حالا بعد از ۱۳ سال بیش از ۳۰۰ عضو دارد و بیش از نیمی از جمعیت کشور به صورت مستقیم و غیر مستقیم از خدمات حصین بهره‌مند شده‌اند.