خانه نرم‌افزار

software house

معرفی نرم‌افزار یوبی‌پروسس

مدیران امروزی می‌دانند که افزایش اثربخشی و کارآیی سازمان در گرو طراحی بهینه و منعطف فرآیندهای سازمانی است. به همین دلیل در طول نیم قرن گذشته نظریه‌پردازان مدیریت توجهی ویژه به حوزه فرآیند، مدیریت فرآیند و بهبود فرآیند داشته‌اند.
چالش کنونی سازمان‌های مترقی کنار آمدن با روند شتابان تغییرات در محیط کسب‌وکار است. (۱)توسعه روزافزون کانال‌های ارتباطی و (۲)تغییر پارادایم‌های کسب‌وکار در سایه رونق خدمات رایانش ابری در کنار ایجاد فرصت‌های جدید، تهدیدی جدی برای کسب‌وکارهای موجود به حساب می‌آیند. (۳)هزینه‌‌های مالی-مدیریتی و زمان لازم برای ارتقا و انطباق سامانه‌های موجود معضلاتی هستند که در این فضا توانمندی سازمان‌ها را برای پاسخ به انتظارات ذی‌نفعان و حفظ مزیت رقابتی به چالش کشیده است.
محصول یوبی‌پروسس بر اساس شناخت این چالش‌ها به عنوان یک ابزار توانمندساز می‌تواند زمان و هزینه انطباق فرآیندهای سازمان با کانال‌های ارتباطی نوظهور و همچنین سرویس‌های روزافزون توزیع شده در سطح شبکه و اینترنت به حداقل برساند.
اهداف محصول
ایده ما در یوبی‌پروسس همزیستی با تمامی محصولات دیجیتالی است که به نحوی زندگی را برای ما آسان‌تر می‌کنند.
 تمرکز بر تسهیل مدیریت فرآیند و کاهش زمان تبدیل ایده به محصول
 یکپارچگی با سامانه‌های موجود و سایر سامانه‌ها
 برقراری ارتباط از طریق تمام کانال‌های دیجیتالی ممکن و حضور فراگیر (Ubiquitous) در هر نقطه‌ از این زیست‌بوم
 گردآوری صدها خدمت که در قالب رایانش ابری و با کیفیت بالا در سراسر شبکه ارائه می‌شوند
کاهش زمان تبدیل ایده به محصول
نمودارهایBPMN 2.0 یکی از قابل فهم‌ترین و ساده‌ترین روش‌ها برای مدل‌سازی فرآیندهای کاری است. ابزار بصری یوبی‌پروسس محیطی آسان برای مدل‌سازی فرآیندها بر اساس نمادهایBPMN 2.0 فراهم خواهد کرد. این نمادها مجموعه‌ای کامل از ابزار مورد نیاز برای توصیف فرآیندهای کاری را در اختیار قرار می‌دهند. بعید است حالتی را ازمجموعۀ فعالیت‌ها و رخدادهای مورد نیاز برای توصیف یک فرآیند در نظر بگیرید که امکان مدل‌سازی آن با BPMN 2.0 فراهم نباشد. شما می‌توانید فرایندهای سازمان خود را به آسانی با استفاده از ابزار طراحی یوبی‌پروسس بر مبنای BPMN 2.0 طراحی و مستقیما برای اجرا در اختیار موتور فرآیند یوبی‌پروسس قرار دهید.
یکپارچگی با سامانه‌های موجود و سایر سامانه‌ها
سامانه‌های موجود از سرمایه‌های کلیدی هر سازمان به حساب می‌آیند. معمولا تغییر این سامانه‌ها علاوه بر هزینه‌های مالی، هزینه‌های مدیریتی زیادی را در بر دارد. برای پاسخ به این مشکل، حل مسئله یکپارچگی و تنوع فناوری‌ها از دغدغه‌های اصلی در طراحی و تولید یوبی‌پروسس بوده است. وجود یک واسط برنامه‌نویسی باز (Open API) بر اساس استاندارد REST امکان ارتباط تمامی زبان‌های برنامه‌نویسی رایج با مجموعۀ یوبی‌پروسس را فراهم کرده است.
همچنین استفاده از جعبه‌ابزارهای برنامه‌نویسی (SDK) این امکان را به شما خواهد داد تا با کمترین هزینه سیستم‌های اطلاعاتی موجود خود را که با فن‌آوری‌هایی نظیر .net و زبانهایی C# و VB و یا PHP تهیه شده‌اند، به یک سامانۀ مدیریت فرآیند قوی و چندکاناله متصل نمایید. با این امکان کاربران شما بدون تغییر محیط نرم‌افزار قدیمی خود از امکانات جدید یوبی‌پروسس در مدیریت و توزیع اجرای فرآیندهای کاری بهره‎‌مند خواهند شد.
حضور فراگیر (Ubiquitous)
فرم‌های یوبی‌پروسس با توجه به معماری ارتباطی این نرم‌‌افزار قابلیت ارایه بر روی انواع مختلف کانال‌‌های ارتباطی دیجیتال را دارند. کانال‌هایی همچون وب، موبایل، USSD، POS، خط فرمان، CHAT و تلگرام در حال حاضر قابل بهره‌برداری بوده و امکان افزودن هر کانال ارتباطی دیگر نظیر ATM، IPTV و IVR نیز به سادگی متصور خواهد بود.
طراح فرم یوبی‌پروسس با واسط گرافیکی تحت وب و ساده، قابلیت پاسخگویی به بیش از ۹۰ درصد نیازمندی‌های فرآیندی ما به تبادل اطلاعات با کاربران انسانی را دارد. این فرم‌ها به سادگی در فرآیندهای طراحی شده جای گرفته و با ایفای نقش در کانال‌های ارتباطی متنوع رویای برنامه‌نویسی مستقل از کانال ارتباطی را برای صاحبان فرآیند محقق می‌کنند.
در صورت نیاز به استفاده از توانمندی‌های خاص واسط‌های کاربری غنی نظیر نرم‌افزارهای دسکتاپ و یا وب این امکان وجود خواهد داشت تا با کمک جعبه‌ابزارهای برنامه‌نویسی تعبیه شده، نیازمندی خود را مرتفع کنیم.
رایانش ابری
توسعۀ استانداردهای تعاملی به ویژه در بستر اینترنت منجر به ظهور مدل‌های جدید کسب‌وکار در قالب خدمات رایانش ابری شده‌است. هم‌اکنون مجموعه‌ای از هزاران سرویس در فضای وب ارائه می‌شود که صاحبان کسب‌وکارهای مختلف با چینش این خدمات در فرآیندهای کاری خود با کمترین هزینه به نتایج مورد نظر خود دست می‌یابند.
با استفاده از قابلیت‌های رایانش ابری یوبی‌پروسس می‌توانید این وب‌سرویس‌ها و سایر سرویس‌های مورد نظر خود را با تعاملات مورد نیاز با کاربران در قالب یک فرآیند ترکیب نمایید. از سوی دیگر استفاده از web hookهای موجود در یوبی‌پروسس این امکان را به سایر سرویس‌دهندگان خواهد داد تا فرآیندهای شما را در قالب خدمات رایانش ابری فراخوان کنند. بدین ترتیب شما نیز در جرگۀ ارائه‌دهندگان خدمات رایانش ابری قرار گرفته و می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان جایگاه کسب‌وکار خویش را در این اکوسیستم دیجیتالی پیدا کنید.