هامون زرین

شرکتها 1

خدمات ارزش افزوده
خدمات ارزش افزوده تلفن همراه يا Mobile Value Added Services كه به اختصار از آن با عنوان MVAS ياد مي‌شود، از جمله دستاوردهاي نوين صنعت مخابرات است كه ضمن درآمدزايي فراوان براي اپراتورهاي تلفن همراه و رقابتي كردن هر چه بيشتر اين صنعت به نفع مشتريان، طيف گسترده‌اي از خدمات بسیار متنوع را در تمامی زمینه‌های کسب‌وکار فراهم آورده است.
ارائه این خدمات، نه تنها موجب درآمدزایی برای اپراتورهای تلفن همراه می‌شود، بلكه سبب می‌گردد تا شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمات (مانند بانک‌ها و موسسات مالی، آژانس‌های تبلیغاتی، تولیدکنندگان و فروشندگان گوشی‌ها و تجهیزات جانبی تلفن همراه، تولیدکنندگان محتوا و برنامه‌های تخصصی تلفن همراه، نویسندگان و ارائه‌دهندگان بازی‌های شبکه‌ای و…) نیز به سود مناسبی دست یابند.
خدمات ارزش افزوده تلفن همراه فراتر از خدمات استاندارد ارائه شده توسط اپراتورهای تلفن همراه می‌باشند و به طور خلاصه، به هر خدمتی اطلاق می‌شود كه فراتر از خدمات مكالمه صوتي باشد. این خدمات می‌توانند در صنایع مختلف برای توسعه بازار با هزینه بسیار کم و یا ناچیز مورد استفاده قرار گیرند؛ از خدمات ارزش افزوده رایجی که در بستر ایرانسل فعال بوده و تولیدکنندگان محتوا در این خصوص به تولید و ارائه محصولات و خدمات مشغول هستند، می‌توان موارد زیر را نام برد:
• سرویس مسابقات و بازی پیامکی ایرانسل
یکی دیگر از انواع خدمات ارزش افزوده تلفن همراه، سرویس مسابقات و بازی پیامکی است که بر اساس مناسبت‌ها و یا در تمامی طول سال بر اساس موضوع‌های مختلف در دو نوع مسابقات اصلی و مسابقات جانبی به مشترکین ارائه می‌شود. هدف از این گونه مسابقات ایجاد انگیزه در مشترکین تلفن همراه برای مطالعه کتاب‌ها و مراجع پاسخ‌گویی به سوالات این گونه مسابقات ذکر شده است. اما یکی دیگر از دلایل اصلی، کسب درآمدهای مربوط به ارائه این سرویس‌ها می‌باشد که در بیشتر مواقع مخاطبان بسیاری را به خود جذب می‌کند. ایجاد علاقه و سرگرمی از بستر تلفن همراه و در عین حال انتقال اطلاعات علمی و ترویج فرهنگ مطالعه در راستای پاسخ‌گویی به سوالات مسابقات از دیگر اهداف موسسه کلید در این سرویس می‌باشد.
• سرویس پیشخوان ایرانسل
سرویس پیشخوان، بستری نو و مناسب جهت ارائه اطلاعات و مطالب مورد نظر شما در بستر تلفن همراه است که در آن گزیده اخبار و مطالب خبرگزاری‌ها، جراید، مطبوعات و پایگاه‌های خبری-تحلیلی و اطلاع‌رسانی و همچنین مطالب سایت‌ها در بسته‌ای چندرسانه‌ای متشکل از تصویر و متن، برای تمامی کاربرانی که هریک به مطالعه این مطبوعات، خبرگزاری‌ها و اطلاعات و محتوا علاقه‌مند هستند و مشترک این سرویس می‌شوند، ارسال می‌شود. ویژگی منحصربه‌فرد این سرویس، تنوع و هماهنگی آن با سلایق مختلف و نیز دسترسی آسان آن در بستر تلفن همراه می‌باشد.
محتوای ارسالی علاوه بر متن، با تصاویر و لوگوی سایت و یا روزنامه مورد نظر مشترک در همان روز همراه خواهد بود. به عبارت دیگر کاربران با این سرویس، از «روزنامه همراه» برخوردار شده و می‌توانند به جای ورق زدن روزنامه، خلاصه آن را روی صفحه تلفن همراه خود بخوانند.
• سرویس آهنگ پیشواز ایرانسل
این سرویس به کاربران اجازه می‌دهد تا یک آهنگ برای خود انتخاب کنند و تمام کسانی که با آن‌ها تماس می‌گیرند به جای بوق انتظار، این آهنگ را گوش می‌کنند؛ در واقع کاربران علاوه بر اینکه به تماس‌گیرندگان فرصت شنیدن یک موسیقی را به جای بوق می‌دهند، بلکه شخصیت خود را نیز در این آهنگ متبلور می‌سازند، تولیدکنندگان خدمات ارزش افزوده از یکپارچه‌سازی و ترکیب محصولات و برنامه‌های کاربردی در این صنعت برای رسیدن به محصولات جدید استفاده می‌کنند؛ مانند ترکیب آهنگ انتظار و ویدئو برای آهنگ انتظار چندرسانه‌ای که به MRBT مشهور است.
• سرویس متنی ایرانسل
یکی از موارد خدمات ارزش افزوده تلفن همراه، سرویس متنی است که بر اساس مناسبت‌ها و یا در تمامی طول سال بر اساس موضوع‌های مختلف به مشترکین ارائه می‌شود. سرویس متنی، جمله‌های زیبا از بزرگان، پندها و احادیث دینی، روایات، آموزه‌های علمی، حدیث، شعر، فال و یا عبارات، جملات و متونی با مضامین مختلف است که در قالب پیامک و در بستر تلفن همراه به مشترکان ارائه می‌شود. مشترکان همواره می‌توانند با ارسال کد خاص مربوط به یک سرویس متنی با موضوع دلخواه خود، عضو آن شده و از آن پس روزانه مطلبی در موضوع دلخواه خود دریافت خواهند کرد. لازم به ذکر است که گونه دیگری از سرویس متنی، سرویس متنی داری منو می‌باشد که مشترک مورد نظر پس از انتخاب موضوع مورد نظر خود قادر به انتخاب بخش خاصی از آن نیز می‌باشد.

www.sepinno.ir

اطلاعات تماس
ایمیل: info@seppino.ir
تلفن: ۰۲۱-۸۸۱۴۹۸۲۶