1. محصولات

1.1. کارت هوشمند و سیم‌کارت

با توجه به رشد سریع دانش فن آوری اطلاعات سازمان‌های مختلف و استفاده از ابزارهای تکنولوژی و امن در ایران، امروزه کارت هوشمند به یکی از اساسی‌ترین این ابزارها تبدیل شده است و نیاز بازار به تامین محصولات با امنیت بالا و همگام با استانداردهای جهانی و برخوردار از پشتیبانی فنی غیر قابل انکار است. شرکت حصین از ابتدای تاسیس تا به امروز توانسته جایگاه خود را در این زمینه به صورت کاملا تخصصی و بر مبنای دانش بالای کارشناسان خود تثبیت کند و اکنون به عنوان نماینده رسمی‌شرکتKona I (KEBT) کره جنوبی در طی ده سال گذشته، بزرگترین تامین و تولیدکننده کارت هوشمند و سیم‌کارت در کشور است.

1.1.1. کارت‌های هوشمند تماسی جاوا (Java Contact Cards)

سیستم عامل کارت‌های هوشمند انواع مختلفی دارند؛ کارت‌های هوشمندی که از سیستم عاملSun Micro System Java Technology استفاده می‌کنند با نام کلی جاواکارت شناخته می‌شوند. این سیستم عامل بسیار مورد توجه است زیرا در معماری برای طراحان و برنامه نویسان استقلال و آزادی عمل فراهم می‌آورد. همچنین برنامه‌های کاربردی مبتنی بر سیستم عامل جاوا می‌تواند برای هر کارت هوشمندی که سیستم عامل Java card را پشتیبانی می‌کند به صورت امن استفاده شود. مزیت دیگر این کارت‌ها در امکان بروز رسانی برنامه موجود در کارت در هر زمان دلخواه است؛ بدین منظور که هر کارت برای برآورده-کردن نیازهای آتی کاربر خود نیازمند تغییر برنامه‌های کاربردی روی آن دارد که این کار با سیستم عامل جاوا ممکن خواهد بود. این کارت‌ها با توجه ظرفیت‌های متفاوت ذخیره سازی اطلاعات دسته‌بندی‌های متفاوتی دارند. سهم اعظم بازار کارت‌های هوشمند در اختیار این دسته از کارت‌هاست که از جمله زمینه‌های مختلف حضور آنها می‌توان به کارت‌های شناسایی، کارت هوشمند ملی، گواهینامه، کارت هوشمند سوخت، ورزش و … اشاره کرد.

1.1.2. کارت‌های هوشمند غیرتماسی (Smart Contactless Cards)

کارت هوشمند غیر تماسی یک ریزپردازنده در داخل کارت دارد که قابل دیدن نیست. این کارت‌ها بدون تماس و با تکنولوژی القای Radio Frequency با دستگاه کارت خوان ارتباط برقرار می‌کنند. فقط کافی است این کارت در نزدیکی دستگاه قرار گیرد. با ایجاد یک میدان مغناطیسی با دستگاه کارت خوان ارتباط برقرار می‌کند و بسته به بزرگی میدان مغناطیسی ایجاد شده گاهی در فواصل کوچک و گاهی در فواصل چندمتری کارت خوانده می‌شود. این نوع کارت در مواقعی که نیاز به برقراری ارتباط سریع و حتی بدون دخالت دست وجود دارد، کاربرد بسیاری دارد. برای مثال برای ورود به یک اتاق، کارت ممکن است در جیب یا کیف شخص باشد و از همان محل با دستگاه کارت خوان ارتباط برقرار کرده و مجاز بودن ورود، بررسی و در باز شود. همچنین در بسیاری از سیستم‌های حمل و نقل عمومی‌در دنیا به دلیل حجم زیاد مسافران و برای تسریع فرآیند چک کردن بلیط، از این نوع کارت‌ها استفاده می‌شود. هم اکنون کارت‌های اعتباری متروی تهران و همچنین اتوبوس‌های خط واحد شهرها از نوع کارت هوشمند بدون تماس هستند. استفاده از این کارت‌ها روزبه روز بیشتر می‌شود. از نظر استاندارد، فاصله مجاز برای برقراری ارتباط حداقل 4 سانتی متر و حداکثر 12 متر است. اگرچه این دسته از کارت‌ها حجم حافظه‌ کمتری نسبت به مدل‌های تماسی دارند اما از لحاظ امنیت و کاربرد مانند کارت‌های تماسی، بازار ویژه‌ خود را دارند. این کارت‌ها مطابق استاندارد Mifare یا ISO 14443 می‌باشند و توسط شرکت حصین در پروژه‌های بسیاری اعم از کارت بلیط مترو (Mifare 1K)، کارت خودرو سایپا (Mifare 1K)، “من کارت” شهرداری مشهد ( Mifare Desfire 4K)، کارت عضویت باشگاه انقلاب (Mifare 1K) و… از انواع این کارت‌ها استفاده شده است. حصین مجموعا بیش از 75/4 میلیون عدد کارت هوشمند غیر تماسی برای پروژه‌های بلیط مترو، من کارت و کارت عضویت باشگاه انقلاب، بیش از یک میلیون عدد کارت بانکی مغناطیسی غیرتماسی (هیبرید) برای بانک تجارت و بیش از 7/2 میلیون قطعه انواع کارت Mifare برای شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران تامین کرده ‌است.

1.1.3. کارت‌های هوشمند بانکی (Banking EMV Cards)

با یک بررسی اجمالی در تفاوت‌های بنیادین دو نوع کارت پرداخت مغناطیسی و کارت‌های هوشمند EMV به سادگی می‌توان دریافت که کارت‌های مغناطیسی علاوه بر ضعف در تامین امنیت داده‌های بانکی درپرداخت‌های خرد، غیر متصل یا آفلاین و بدون مرز و… ناتوان هستند. کارت‌های هوشمند مبتنی بر استاندارد EMV علاوه بر داشتن تمامی‌قابلیت‌های یک کارت پرداخت، معایب نام برده را ندارند و در تامین امنیت کارت‌ها و اطلاعات صاحبان آن قابل اطمینان هستند. از دیگر مزایای کارت هوشمند بانکی با استانداردEMV می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

امنیت بالا و کاهش ریسک کلاهبرداری
جعل کارت‌های هوشمند به مراتب بسیار مشکل‌تر از جعل کارت‌های مغناطیسی است. موسسه Visa برآورد کرده که با استفاده از کارت هوشمند بانکی، حداقل تا 70 درصد تخلفات کاهش خواهد یافت و نیز 90 درصد سوء استفاده از کارت‌های مفقودی و دزدی قابل پیشگیری خواهد بود. این امنیت بالا ناشی از سه مرحله ارزیابی امنیتی در حین انجام یک تراکنش است که شامل مراحل زیر می‌باشد:

1- احراز هویت کارت
2- احراز هویت پذیرنده کارت
3- تائید انجام تراکنش
4- کاهش هزینه‌های مخابراتی

اکثر تراکنش‌های کارت‌های مغناطیسی مستلزم گرفتن مجوز با اتصال پیوسته(Online Authorization) می‌باشد. امنیت بالای کارت‌های هوشمند، انجام تراکنش‌های ناپیوسته(Offline) را امکان پذیر کرده است. در این نوع تراکنش‌ها سرعت نیز عامل موثری خواهد بود. به عنوان مثال سرعت انجام یک تراکنش آنلاین در EMV 50 درصد بیشتر از پرداخت نقدی است و در همین حالت سرعت انجام یک تراکنش آفلاین 60 درصد بیشتر از یک تراکنش آنلاین است. این زمان‌های به ظاهر کوچک به عنوان مثال برای پرداخت هزینه‌ بلیط و یا ورودی مکان‌های عمومی‌اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

• وجود حافظه و CPU
با استفاده از این حافظه و CPU می‌توان برنامه‌های متنوعی چون E-PURSE و LOYALTY را که باعث جذب مشتری می‌شوند، روی کارت هوشمند قرار داد. این قابلیت تنها به خلاقیت و تنوع ایده‌های موسسات مالی در ارائه سرویس‌ها و برنامه‌های جدید وابسته است و این ویژگی تا امروز در جهان منجر به طرح‌ریزی امکانات بسیار متنوعی بر روی این کارت‌ها شده است. تعداد کارت‌هایی که به طور معمول یک شهروند در اروپا نیاز دارد تا با خود حمل کند، از جمله کارت‌های بانکی یا کارت‌های عضویت و یا کارت‌های ورود و خروج، 15 عدد برآورد شده است. قطعا تصور کیفی که بتوان 15 کارت را در آن جای داد به همراه کسی که با مشغله‌های روزمره رمز عبور 15 کارت مختلف را به خاطر داشته باشد کمی‌ناممکن و تا حدی خنده‌دار است. این تصور امروزه با وجود کارت‌های هوشمند تبدیل به یک واقعیت و نیاز روز شده است. می‌توان تمام اطلاعات آن 15 عدد کارت را درون یک کارت هوشمند ساده قرار داد.
• گسترش مبادلات بین المللی
با توجه به گسترش روز افزون سفرهای بین المللی و مبادلات جهانی و با وجود چشم انداز دهکده‌ جهانی که این روزها بیشترین تاثیر را بر روی تدوین قوانین معاملات اقتصادی و نحوه انجام آنها دارد، استفاده از کارت‌های هوشمند با رعایت استاندارد EMV می‌تواند قدم بزرگی در نزدیک شدن به استانداردهای جهانی و ارائه خدمات مطلوب برای شهروندان و مسافران باشد.
این کارت‌ها با داشتن استانداردهای جهانی می‌توانند در همه سیستم‌های استاندارد بانکی به کار گرفته شوند. حصین در این زمینه سابقه تامین بیش از 8 میلیون کارت هوشمند در سیستم بانکی با نامهای بن کارت، امضا الکترونیک و…. برای بانک‌های کشاورزی، ملت، صنعت و معدن و پاسارگاد را در کارنامه خود دارد. آشناترین محصولات شرکت حصین در این زمینه از نمونه کارت‌های شرکت Kona I کارت Kona 26 ، Kona 25و Kona 111 می‌باشد.

1.1.4. سیم‌کارت (Cards SIM)

سیم‌کارت به عنوان مهم‌ترین بخش از ابزار ارتباطی ما، هر روز در حال پیشرفت و بهبود عملکرد است. آنچه امروزه نسل‌های مختلف سیم‌کارت شبکه‌ سراسری تلفن همراه را معرفی می‌کند، سیم‌کارت‌های نسل‌های مختلف 2G، 3G و 4G هستند. شرکت حصین بخش اعظمی‌از سیم‌کارت‌های همراه اول بالغ بر 64 میلیون سیم‌کارت را -که تعدادی از آن در حال اجرا می‌باشد- تامین کرده است. همچنین مجموعا 3،955،000 عدد از سیم‌کارت‌های 3G و 4G، NFC و کارت‌هایJava Dual Interface شرکت رایتل و نیز جمعا 574،600 عدد انواع سیم‌کارت‌های 2G/3G،4G و NFC شرکت MVNO پارسیان همراه لوتوس توسط شرکت حصین تامین شده است.
در بسیاری از مناطق دور افتاده کشور که امکان برقراری ارتباط با شبکه سراسری تلفن همراه کشور وجود ندارد و نیاز به برقراری ارتباط بی‌سیم برای ساکنان و کارکنان پروژه‌های عمرانی لازم و ضروریست، از شبکه‌ محلی مخابرات در آن منطقه استفاده می‌شود که نیازمند سیم‌کارت‌هایی مختص این شبکه است که با نام کلی سیم‌کارت‌های WLL (Wireless Local Loop) در بازار شناخته می‌شوند. شرکت حصین تا کنون حدود 100.000 عدد سیم‌کارت برای این شبکه خاص در مراکز زنجان و گیلان و ایلام تامین کرده است.

1.1.5. ماژول کارت هوشمند (Card Smart Module)

با گسترش تکنولوژی کارت‌های هوشمند در کشور و افزایش استفاده از این نوع کارت‌ها در پروژه‌های مختلف، شرکت‌های بزرگی با خرید دستگاه‌های تولید کارت‌های هوشمند اقدام به تولید انبوه این کارت‌ها برای پروژه‌های بزرگ ملی و بانکی کرده‌اند. این شرکت‌ها با استفاده از ورق‌های PVC و ماژول کارت هوشمند که به صورت رول خریداری می‌کنند مرحله تولید نهایی کارت‌های هوشمند را انجام می‌دهند. شرکت حصین توانایی تامین رول‌های ماژول برای اینگونه شرکت‌ها را نیز دارد که بسته به نیاز فنی هر پروژه و هر شرکت‌، آن‌ها را در مدل‌های مختلف برای کاربری‌های متفاوت به مشتریان خود در قالب رول (هر رول حدودا 10.000 عدد ماژول دارد) ارائه می‌دهد.
در این حوزه، حصین سابقه تامین بیش از 950،000 عدد ماژول برای شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران و لاله کامپیوتر را دارد.

1.1.6. تگ‌های هوشمند (Tag Smart RFID)

دسته‌ای دیگر از محصولات هوشمند شرکت حصین که در عین سادگی، راه حل بسیاری از پروژه‌های بزرگ است، تگ‌های هوشمند هستند. در ساده‌ترین حالت، یک تگ شامل یک تراشه الکترونیکی و یک آنتن است که در یک بسته در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. تراشه موجود در تگ‌های RFID از حافظه‌ای با قابلیت فقط خواندنی و یا خواندنی/نوشتنی به منظور ذخیره و بازیابی داده و در برخی موارد تغییر داده استفاده می‌کند. در برخی تگ‌ها ممکن است از یک باطری نیز استفاده شود (وجه تمایز تگ‌های فعال و غیر فعال).
تگ‌های هوشمند به دو دسته فعال و غیر فعال تقسیم‌بندی می‌شوند که از نظر کارایی و مشخصات فنی نیز متفاوت هستند؛

• تگ‌های فعال:
تگ‌های فعال به آن دسته از تگ‌های RFID اطلاق می‌شود که بر روی بورد اصلی آن‌ها یک باطری نصب شده باشد. ویژگی‌های آن به شرح زیر است:

• در زمانی که لازم است تگ RFID داده ذخیره شده در خود را برای بررسی کننده ارسال کند، از این منبع برای کسب توان لازم برای انتقال داده استفاده می‌گردد (مشابه نقش باطری موجود در تلفن‌های همراه).
• تگ‌های فعال عموما دارای حافظه‌های زیادی نیز می‌باشند (به عنوان نمونه تا 128 کیلوبایت).
• اندازه بزرگتر، هزینه تولید بالا، عمر مفید باطری دو تا هفت سال.
• برقراری ارتباط با بررسی کننده‌هایی که دارای قدرت کمتری می‌باشند.

• تگ‌های غیر فعال:
تگ‌های غیرفعال، منبع تغذیه‌ای بر روی بورد ندارند و قدرت خود برای ارسال داده را از سیگنال ارسالی بررسی کننده می‌گیرند. ویژگی این تگ‌ها به شرح زیر است:

• اندازه تگ‌ها کوچک، هزینه‌های تولید کم، پوشش محدوده کمتر (به عنوان نمونه چندین متر)
• تگ‌های غیرفعال حافظه به مراتب کمتری نسبت به تگ‌های فعال دارند (در حد چندین کیلو بایت)
• بررسی کننده‌ها لازم است دارای توان مناسبی باشند .

تگ‌ها عموما به صورت برچسب‌های ساده‌ای بر روی کالاها، ماشین آلات، خودرو و حتی کارت‌های پرسنلی دیده می‌شوند. موارد استفاده این تگ‌ها در پروژه‌های مختلف، متفاوت است. از جمله بیشترین استفاده‌های این برچسب‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• کنترل تردد کارکنان در بخش‌های مجاز و غیرمجاز
• مراقبت الکترونیکی از محصولات در مقابل سرقت
• کنترل موجودی در انبارهای بزرگ
• شناسایی خودرو و پرداخت عوارض
• کنترل و موقعیت یابی واگن‌های قطار در حمل ونقل ریلی
• کنترل و شناسایی اثاثیه مسافران
• مدیریت دام و گوشت
• مدیریت کتابخانه‌ها و کتاب‌ها.

2.    راهکارها

2.1.    راهکارهای جامع پرداخت

2.1.1.    راهکار صدور و شخصی سازی کارت‌های EMV
        با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین مزیت‌های رقابتی شرکت حصین دانش نرم‌افزاری آن می‌باشد، این شرکت در چند سال اخیر تجارب زیادی را در حوزه توسعه نرم‌افزار کارت‌های هوشمند کسب کرده است. شرکت حصین با توجه به تجربه گسترده در زمینه کارت‌های هوشمند و سیستم‌های بانکی و مشارکت فعال در سیستم‌های کارت هوشمند بانک‌های کشور، کلیه خدمات مورد نیاز برای بکارگیری استاندارد VSDC در سیستم بانکی را ارایه می‌کند. شخصی-سازی VSDC  بر روی کارت‌های هوشمند مطابق با استاندارد VIS 1.4.0 و EMV 4 انجام خواهد شد.
2.1.2.    راهکار سبد کالای هوشمند (آفلاین/آنلاین)
2.1.3.    راهکار جامع کیف پول الکترونیکی کارتی
2.1.4.    راهکار جامع کیف پول الکترونیکی اینترنتی
2.1.5.    راهکار بن کارت جامع فروشگاهی (سیستم مجازی)
2.1.6.    راهکار کارت هوشمند چندمنظوره (نقدی/بن/خرید اقساطی/کیف پول/…)
2.1.7.    راهکار صندوق فروشگاهی مبتنی بر پوز
امروزه کمتر فروشگاهی را می‌توان یافت که برای انجام امور فروش، مجهز به دستگاه‌های پایانه فروش EFT-POS  نباشد، شرکت حصین با تکیه بر توان فنی و مهندسی در زمینه تولید نرم افزار‌های کارآمد در حوزه پرداخت الکترونیک و دستگاه‌های پایانه فروش بانکی، راهکار صندوق فروشگاهی مبتنی بر POS  EFT-از طریق اتصال با دستگاه بارکدخوان را فراهم کرده است. 
از جمله ویژگی‌های این سیستم، یکپارچه سازی صندوق فروشگاهی و پایانه فروش بانکی بوده که علاوه بر افزایش سرعت فرایند فروش کالا در فروشگاه‌ها رضایتمندی مشتریان را نیز فراهم می‌سازد .

2.2.    راهکارهای شناسایی هوشمند

2.2.1.    راهکار جامع کارت هوشمند سوخت

با نگاهی اجمالی به سند چشم انداز 20ساله ایران درمی‌یابیم که استفاده از ابزارهای پیشرفته فن آوری اطلاعات از الزاماتی است که همه سازمان‌های دولتی و خصوصی ملزم به اجرای آن هستند. رسیدن به اهداف پروژه‌های ملی که در این راستا توسط سازمان‌های دولتی راه اندازی می‌شوند، نیازمند دانش تخصصی و فنی به همراه ابزارهای تکنولوژی روز دنیاست. پروژه کارت هوشمند سوخت و کارت هوشمند گواهینامه، حج کارت و کارت هوشمند بازرگانی بخشی از این پروژه‌هاست که در حال حاضر در کشور در دست اجرا هستند. تامین  بیش از 15 میلیون نسل جدید کارت هوشمند سوخت برای شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و مجموعا 1،300،000 عدد ماژول کارت هوشمند برای پروژه‌های گواهینامه هوشمند، پروژه کارت سلامت و حج کارت بخشی از سوابق این شرکت در راهبری پروژه‌های ملی است.

2.2.2.    راهکار جامع توزیع یارانه هوشمند (کوپن)

با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور و تعریف پروژه‌های متناسب با برنامه جامع اقتصادی، کارت هوشمند یارانه می‌تواند گزینه مناسبی برای رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده‌ اینگونه پروژه‌ها باشد. در سالهای اخیر با تصویب قانون هدفمندکردن یارانه‌ها ماهیانه مبالغی به حساب‌های شخصی سرپرست خانوار واریز می‌شود. با توجه به اهداف قانون هدفمندی یارانه‌ها، حضور یک کارت هوشمند برای تخصیص این مبلغ می‌تواند به هدفمندکردن مصارف این نقدینگی به عنوان مثال در پرداخت هزینه حامل‌های انرژی و یا خرید اقلام اساسی مورد نظر طرح هدفمندی یارانه‌ها کمک فراوانی بکند. همچنین با توجه به چشم انداز این طرح برای محاسبه مبلغ یارانه وابسته به شرایط خاص هر خانوار این کارت به صورت کاملا هوشمند و با امنیت بالا می‌تواند راهکار مناسبی برای پروژه‌های ملی از این دست باشد.

2.2.3.    راهکار جامع کارت هوشمند سلامت

کارت هوشمند سلامت جزء اولین پروژه‌هایی است که در سطح دنیا برای کارت‌های هوشمند تعریف شد. این کارت که امروزه جایگاه مهمی‌در سیستم‌های درمانی دارد می‌تواند جایگزین مناسبی برای دفترچه‌های بیمه باشد. توانایی کارت‌های هوشمند در ذخیره حجم بالای اطلاعات در عین حفظ امنیت آنها که می‌تواند شامل سوابق پزشکی بیمار و تصاویر و گزارشات پزشکی، بسیار مفید و کارآمد است و بیمار را از حمل ونقل حجم بالای گزارشهای پزشکی در مراجعات متعدد بی‌نیاز می‌کند. همچنین امکان ایجاد سطوح دسترسی مختلف برای اطلاعات روی کارت با هدف حفظ و نگهداری اسرار پزشکی بیمار قابل استفاده است؛ به این صورت که پزشک اورژانس سطح مشخص و متفاوتی از اطلاعات را نسبت به یک پزشک متخصص می‌بیند. این کارت می‌تواند به عنوان کیف پول پزشکی بیمار نیز استفاده شود و در این صورت امکان برآورد جداگانه هزینه‌های پزشکی به همراه بیمه و دیگر امکانات به راحتی برای شخص دارنده کارت و ارگان‌های مرتبط امکان پذیر خواهد بود.
تسریع روند مراحل تشخیص و درمان و حفظ اطلاعات در گذر زمان از دیگر ویژگی‌های این کارت خواهد بود.
پروژه کارت سلامت در ایران توسط سازمان‌های مختلف وابسته به وزارت بهداشت و درمان از جمله سازمان بیمه تامین اجتماعی و شرکت وابسته‌ آن -شمص تامین- به صورت آزمایشی اجرا شد که در این زمینه شرکت حصین در پروژه‌ کارت سلامت اراک با شرکت شمص تامین برای تامین 300.000 عدد کارت هوشمند و نرم افزارهای وابسته همکاری داشته است.

2.2.4.    راهکار جامع کارت هوشمند ملی

زمان زیادی است که شناسنامه‌های کاغذی جای خود را به کارت‌های شناسایی ملی کوچک‌تر تغییر داده اند اما این تغییر، امنیت و حجم اطلاعات کافی را در اختیار کاربران قرار نداده است. استفاده از کارت‌های هوشمند به عنوان بهترین راه حل گزینه مناسبی است که شرکت حصین با توجه به تجربیات متعدد خود با سازمان‌ها و مراکز دولتی مختلف توانایی ارائه راه حل با توجه به نیازمندی‌های متفاوت مجموعه‌ها را در این زمینه داراست و شرکت Kona I از شرکت‌های مطرح بین‌المللی به عنوان یکی از پیشروترین‌ شرکت‌ها در زمینه‌ تامین کارت‌های شناسایی می‌باشد.

2.2.5.    راهکار جامع کارت هوشمند ورزش

با گسترش روز افزون رشته‌های ورزشی و تاسیس باشگاه‌های بزرگ و حضور بین المللی ورزشکاران در رشته-های مختلف، ورزشکاران به عنوان بخش کوچک اما مهم جامعه نیاز به برخورداری از حمایت سازمان‌های مرتبط با خود را دارند. برای ساماندهی به کلیه امور مربوط به ورزشکاران کارت‌های هوشمند گزینه مناسبی برای فدراسیون‌های مختلف هستند. فدراسیون‌ها از این راه، هم آمار درستی از تعداد ورزشکاران هر رشته دارند و هم می‌توانند تسهیلات و امکانات مورد نیاز هر ورزشکار را به صورت اختصاصی ارائه کنند. شرکت حصین به عنوان تامین کننده‌ کارت‌ها و سیستم‌های هوشمند برای این پروژه‌ها حضور داشته است که نمونه آن کارت عضویت باشگاه انقلاب می‌باشد.

2.2.6.    راهکار جامع کارت هوشمند شناسایی سازمان‌ها

سازمان‌ها و موسسات بزرگ برای حفظ و نگهداری اطلاعات کارمندان خود و همچنین تعریف سطح دسترسی کارکنان به اسناد و مکان‌های مختلف در مجموعه خود می‌توانند از کارت‌های هوشمند به عنوان کارت‌های پرسنلی استفاده کنند. این کارت‌ها هم سوابق مالی و اداری کارمندان را ذخیره می‌کنند و هم به عنوان کلید عبور و مرور در بخش‌های مختلف شرکت با حفظ امنیت بالا کاربری دارند.

2.2.7.    راهکار جامع کارت هوشمند سفر (حج)

کارت هوشمند سفر یک امکان جدید و کارآمد برای کسانی است که سفرهای متعدد کاری و یا شخصی دارند. این افراد با استفاده از چنین کارتی از مزایای متفاوتی در سفر از جمله وسیله سفر، محل اقامت و سرویس‌های ویژه‌ سفر در طول سال بهره‌مند می‌شوند. از مزایای این کارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش فروش و ضریب اشتغال بخش گردشگری
  • امکان استفاده از شبکه‌ای به‌روز در خدمت‌رسانی
  • استفاده ازسیستم‌های نوین و تجارت الکترونیک
  • برخورداری از تخفیف‌ها و نرخ‌های تشویقی
  • افزایش امنیت در حمل پول
  • افزایش کیفیت خدمات گردشگری کشور و کارآفرینی
  • کاهش ترددها و مشکلات شهری

در همین راستا و با توجه به نیازهای خاص زائران حج، بانک ملی ایران اقدام به صدور حج کارت برای کاربری مسافران حج عمره کرد که شرکت حصین در راستای همکاری با شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران تامین 630.000 قطعه ماژول هوشمند این کارت‌ها را بر عهده داشت. از مشخصات این کارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.    دارای کد شناسایی مطابق با برگه ثبت نام حج

2.    قابلیت استفاده در شعب، درگاه پرداخت اینترنتی ( PINPAD,POS,ATM )

3.     قابلیت کاربردی پرداخت، دریافت، انتقال وجه و پرداخت قبوض

4.    قابلیت انتقال پرونده پزشکی متقاضی حج به همراه گروه خونی او بر روی حافظه هوشمند کارت

5.     قابلیت اتصال به حساب جاری کوتاه مدت، پس انداز و قرض الحسنه فرد متقاضی حج.

2.3.    راهکارهای حمل و نقل هوشمند

2.3.1.    سیستم جامع بلیط الکترونیکی

جایگاه مهم حمل ونقل شهری در دنیای پرسرعت امروز بر هیچ کس پوشیده نیست. اما آنچه که ممکن است این سرعت را دچار اختلال کند، سیستم‌های پرداخت قدیمی‌است؛ پرداخت وجه نقد و منتظر ماندن برای شمردن پول و معضل پول‌های خرد! این سیستم قدیمی‌سال‌هاست که کارایی خود را از دست داده و جایگزین آن کارت‌های هوشمند به صورت بلیط‌های الکترونیکی می‌باشد که این روزها در کیف پول همه شهروندان موجود است. این بلیط‌های الکترونیکی بسته به مورد استفاده در دو نوع تماسی و غیر تماسی هستند. پرداخت بلیط اتوبوس، مترو و حتی تاکسی می‌تواند با این سیستم انجام گیرد. شرکت حصین در دو پروژه‌ بزرگ کارت مترو و من کارت شهری مشهد و اهواز تامین به ترتیب 3.250.000 عدد و 1.500.000 کارت هوشمند را به عهده داشته است.

2.3.2.    سیستم کارت خدمات شهری

خدمات شهری با رشد تکنولوژی در شهرهای بزرگ شکل جدیدی به خود گرفته است. پرداخت هزینه‌ خدمات شهری از جمله مالیات و عوارض شهرداری، هزینه‌ استفاده از اماکن عمومی‌وابسته به شهرداری‌ها از جمله فرهنگسراها، کتابخانه‌های عمومی، شهر بازی و خانه‌های فرهنگ در سطح شهر می‌تواند با این کارت انجام شود. همچنین این کارت می‌تواند دسته‌ خاصی از شهروندان را با توجه به نیازهایشان پوشش دهد.

2.3.3.    سیستم مدیریت هوشمند عوارضی

پرداخت عوارض در صف‌های طولانی اتوبانهای پر رفت و آمد بین شهری معضل تازه‌ای است که با رشد چشمگیر خودروها و اهمیت بیشتر کوتاه شدن زمان سفر شکل تازه‌ای به خود گرفته است. تگ‌های هوشمند پرداخت عوارض، راه حل ساده و مقرون به صرفه‌ای برای حل این مشکل است. با نصب این تگ‌ها بر روی شیشه‌ خودروها و شارژ آنها با مبالغ از پیش  تعیین شده یا دلخواه راننده خودرو، دیگر نیازی به ایستادن در صف و پرداخت نقدی نیست. در ایستگاه‌های پرداخت عوارض گیرنده‌های مخصوص به این برچسب‌ها به صورت خودکار مبلغ عوارض مورد نظر را از اعتبار خریداری شده کم می‌کنند. در این روش علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و نیز هزینه‌ تولید اسکناس، می‌توان آمارگیری مناسبی از میزان تردد در جاده‌های بین شهری و مبادی ورودی و خروجی شهرهای مهم انجام داد.

 

نشانی :

تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از مطهری، کوچه شکرآبی، پلاک11

تلفن :

02188441678-80